Avrupa’nın moda platformu Zalando ve posta şirketi PostNord, Danimarka’daki müşterileri için kolaylık sağlama adına özel kişiler tarafından işletilen yenilikçi bir toplama ve teslim alma noktası servisine pilotluk yapmak için iş birliği yapıyor. Teslim alma noktaları Aarhus ve Kopenhag’daki yerleşim bölgeleri olacak. Günün çoğunu evde geçiren ebeveynler, serbest meslek sahipleri, girişimciler veya emekliler gibi kişiler tarafından 50’ye kadar servis noktası işletilecek. Operatörler, topluma hizmet etmek için ek bir küçük aylık gelir elde edebilecek.


Müşteriler, genellikle mahallelerinde bulunacak olan toplum hizmet noktalarına yakınlıklarını artırarak daha fazla teslimattan ve iade avantajından faydalanacak ve www.zalando.dk adresindeki ödeme işlemi sırasında teslimat için tercih ettikleri toplama noktasını seçebilecek veya iade paketini bırakabilecek. İskandinavya bölgesindeki Zalanda’nın taşıyıcısı olan PostNord, yeni hizmet noktalarına Bilgi Teknolojileri sistemleri sağlayarak son kullanıcılarla iletişim kuruyor. Servis, PostNord’un ülke çapında mevcut olan ağını ve yaklaşık 1300 insanlı servis noktasını tamamlayacak.

Yeni konsept, ambalaj başına 50 gram kadar çevresel etkinin azaltılmasına katkıda bulunacak. Çünkü Zalando siparişleri daha az adrese verilecek ve sonuç olarak daha az ancak daha verimli teslimat yolları olacak. Mevcut ağın özel toplama ve bırakma noktaları ile tamamlanması, hem özel operatörler hem de müşteriler için kazan-kazan durumu sunduğundan, büyük değer ve müşteri kolaylığı sağlayabilir. Evde olan insanlar topluma yardımcı olabilir ve karşılığında iktisadi olarak kalkınabilir.

Kaynak: zalando

Share:

administrator

96'da İstanbul'da doğdu, Marmara Üniversitesi Basım Teknolojileri bölümünde yüksek lisanına devam ederken İş Geliştirme alanında çalışıyor. Sonunda soru işareti olan her şeye ilgi duyarken geleceğin nerede olduğunu araştırıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir