Birçok insan günlük işlerini halletmek için köpeğini dışarıya bağlamaktan kaçınıyor, evcil hayvan hırsızlığından ve sokağın tehlikelerinden korktukları için onları sürekli evde bırakıyor. Bu durum köpekler üzerinde kimi zaman olumsuz sonuçlar doğurabiliyor.

Evcil hayvan sahibi olanların bu sorununa teknolojik çözüm sunmaya çalışan bir proje olan Dog Parker, köpeklere güvenli, konforlu ve teknolojik bir barınma imkanı sunuyor.

Mobil uygulama üzerinden şehrin çeşitli yerlerine yerleştirilmiş yeni nesil köpek barınakları keşfedilip, kiralanabiliyor. Kullanıcılara verilen özel kart sayesinde barınağın güvenliği sağlanmış oluyor. Böylece evcil hayvan hırsızlığının önüne geçilmiş oluyor. Barınak barındırdığı kamera donanımı ile ekstra bir güvenlik sağlıyor.

Basit ama bir o kadar da kullanışlı olan Dog Parker, şu an için yalnızca Brooklyn civarlarında mevcut. Kulübeler ilerleyen zamanlarda başka bölgelere de konuşlandırılacak. Hayvanlar için geleceğin barınma şekilleri bakalım nasıl olacak.

 

Share:

administrator

1997’de Nevşehir-Ortahisar’da doğdu. Marmara Üniversitesi’nde Basım Teknolojileri eğitimi görüyor. Gazeteciliğe ve doğru bilgi alma hakkına inanan Hasan, bir Onaran olarak sosyal inisiyatifin ve eğitimin gücüne inanıyor, geleceğin nerede olduğunu araştırıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir