Birçok farklı oturum, üç farklı baro, onlarca farklı insanın sunumları ve fikirleri ile yaklaşık bir yıllık büyük bir çalışma olan Yapay Zekâ Çağında Hukuk çalıştayının sonuna gelindi ve sıra varılan sonuçları açıklamaya geldi.

İstanbul Barosu, İzmir Barosu ve Ankara Barosu ortaklığında gerçekleştirilen çalıştayın son rapor sunum toplantısı 21 Aralık’ta İstanbul Barosu Konferans Salonu’nda herkese açık olarak yapılacak.

Saat 13.00’te açılış konuşması ile başlayacak etkinlik baro yetkililerin yapacağı basın toplantısından sonra “Yapay Zekâ Çağında Hukuk” sunumu, “Yapay Zekâda Son Gelişmeler” ve “Yapay Zekâya Hukuki Yaklaşım” panelleri ile devam edecek.

Program şöyle:

Otonom araçların hayatımıza girmesi, robotların işleri devralmasıyla insanların işsiz kalması, yapay zekâların sanat çalışmalarındaki telif sorunları gibi birçok soru işaretine sahip olduğumuz bu günlerde bu alanlarda yapılan çalışmalar ‘hayati’ öneme sahip durumda.

 

 

Share:

administrator

1997’de Nevşehir-Ortahisar’da doğdu. Marmara Üniversitesi’nde Basım Teknolojileri eğitimi görüyor. Gazeteciliğe ve doğru bilgi alma hakkına inanan Hasan, bir Onaran olarak sosyal inisiyatifin ve eğitimin gücüne inanıyor, geleceğin nerede olduğunu araştırıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir