Tesla’nın ciddi yatırımları ve diğer otomotiv şirketlerinin de bunu takip etmesiyle birlikte artan elektrikli araç sayısı beraberinde ciddi bir şarj istasyonu gereksinimi de doğurdu.

2030 itibariyle Birleşik Krallık’ta 11 milyon elektrikli aracın bulunacağını düşünen Urban Electric, ülkedeki evlerin %43’ünün özel park yeri olmamasından dolayı şarj sıkıntısı yaşayacağını düşünmüş ve bu sorunu ortadan kaldırmak için dar sokaklardaki park yerlerine tıpkı mantar bariyer prensibiyle çalışan, yer kaplamayan UEone isimli bir şarj istasyonu tasarlamış.

Akıllı telefon uygulaması ile yakınlarınızdaki istasyonları görebileceğiniz ve ödemeyi de hızlıca yapabileceğiniz bir sistem kurmak isteyen Urban Electric, park etme ve benzeri uygulamalarla iletişim kurarak akıllı şehire de uyum sağlamayı düşünüyor.

Urban Electric girişimi kitlesel fonlama platformu crowdcube üzerinde yatırım bekliyor.

Share:

administrator

1997’de Nevşehir-Ortahisar’da doğdu. Marmara Üniversitesi’nde Basım Teknolojileri eğitimi görüyor. Gazeteciliğe ve doğru bilgi alma hakkına inanan Hasan, bir Onaran olarak sosyal inisiyatifin ve eğitimin gücüne inanıyor, geleceğin nerede olduğunu araştırıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir