Elektrikli otomobiller o kadar sessiz ki birçok ülkede yasalar gereği canlıların güvenliğini sağlamak için yapay olarak bir hareket sesi yaratılması gerekiyor. Şimdiye kadar bu hareket sesleri alışık olduğumuz motor sesine benzeyen bir sesi temsil ediyordu.

Tesla’nın kurucusu Elon Musk kullanıcılarına araçlarının korna ve düşük hızlı hareket seslerini kişiselleştirebilme imkanı vererek onlara bir dizi hareket ve korna sesi sundu. Ancak Musk, kullanıcıların  bu özel ses efektlerini istismar edebileceğinden endişe duyuyor. Örneğin bağırı çağıra sarf edilen küfürler aracınızın içinde tutulmalı ve hoparlörden yayınlanmamalı. Bir süre önce güncelleştirmelerini piyasaya süren Tesla, kullanıcıları tarafından adlandırabilir, araç içi yazılımında ve uygulamasında aktif rol oynayabilir bir hâle geldi.

Kaynak: iottechnews

 

Share:

administrator

96'da İstanbul'da doğdu, Marmara Üniversitesi Basım Teknolojileri bölümünde yüksek lisanına devam ederken İş Geliştirme alanında çalışıyor. Sonunda soru işareti olan her şeye ilgi duyarken geleceğin nerede olduğunu araştırıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir