Hep yapay zekâ, sanal gerçeklik, blockchain ve 3B yazıcıları konuşuyoruz. Bu defa kendi içimize dönme vakti! Takımımızı Tanıyalım serisinde, her hafta ekibimizin parçası olan bir arkadaşımızı tanıyoruz.

Elif Altıntaş, Mutfak Sanatları Akademisi Profesyonel Aşçılık ve Anadolu Üniversitesi Tarım Teknolojileri öğrencisi.

Her şeyden önce kendi geleceğimize şekil veriyoruz. Peki Elif’in geleceğe dair planları neler?

Elif: Geleceğimizin, an itibariyle yaptıklarımızla şekillendiğine inanıyorum. Dolayısıyla plan doğrultusunda yaşamaktan uzak, her an kendimin olabilecek en iyi versiyonunu ortaya koymak için çabalıyorum. ‘Olmak istediğim insan için ne yapmam gerekiyor?’ sorusuna verdiğim yanıtların geleceğime yön verdiğini düşünüyorum.

Peki Elif, boş vakitlerinde en çok ne yapmaktan keyif alıyor? En sevdiği kitap ve film nedir?

Elif: Boş vakitlerimde resim çizmek, yürüyüş yapmak, yemek tarifleri denemek, rutinim dışındaki egzersizleri yapmak en çok tercih ettiklerimden birkaçı. Son zamanda okuduğum, okurken de zihnimi açan kitap serisi Sinan Canan’dan İFA. İnsanın kendine ve yaşadığı gezegene olan farkındalığına boyut katan bir üçleme. En keyif aldığım, birçok açıdan sempatimi kazanan dizi ise Seinfeld.

Gelecek Burada’da hepimiz çok yönlü çalışmaya gayret ediyoruz fakat nihayetinde herkesin yazarken görece daha çok keyif aldığı bir başlık var. Elif’in en sevdiği yıkıcı teknoloji başlığı hangisi?

Elif: Tabiatın kadim bilgeliğiyle iş birliğini esas alan, canlı yaşamına olan kapsayıcı yaklaşımıyla dikkatimi çeken Sürdürülebilirlik başlığındaki konularla yakından ilgileniyorum. Her hafta cuma günleri Sürdürülebilir Gelecek kapsamında çevre duyarlılığımızı ve farkındalığımızı geliştirmeye yarayacak içerikler hazırlayarak anlamlı amaçlara hizmet eden bir işin parçası olmanın keyfini yaşıyorum.

Peki Gelecek Burada ekibine dahil olurken Elif’in en büyük motivasyonu ne oldu?

Elif: Üretme, değer katma, anlamlı ve faydalı işler ortaya koyma fikri ekibe katılma isteğimi eyleme döktü. Motivasyonumu zinde tutan tüm bu etkenlerin yanında öğrenme hâlinin devamlılığı her geçen gün sınırlarımı zorlamaya teşvik ediyor.

Gelecek Burada’da edindiği deneyimleri hayatının hangi alanında kullanmayı planlıyor?

Elif: Üretken, değer katan, nezaket sahibi, gayretli ve şevkli insanlarla bir arada çalışmak benim için oldukça kıymetli bir tecrübe. Mesleki tercihimden de anlaşılacağı gibi gıdayla iç içe olan birisi olarak Gelecek Burada’yı gıda üzerinden bir alıntıyla tasvir etmek isterim. ‘Tereyağını eriten ateş, yumurtayı katılaştırır.’ Bir oluşumun, farklı kişilerin davranışlarında yarattığı etkiye şahit olmak ‘İyi ki’ dediğim deneyimlerim arasında. İçerik yazımı ve grafik tasarımı süreçlerine dair becerilerimi geliştirmenin yanı sıra sınırlarımı aşma fırsatı bulduğum, hayatımda farkındalığımı besleyen bir alan olan Gelecek Burada’nın yaşamımda dahil olduğum işlerde faydasını göstereceğini düşünüyorum.

Share:

administrator

Günümüzde gelişmesine tanık olduğumuz teknolojilerin gelecekteki kültürel çıktılarını araştırır; bilgi, deneyim ve ilham paylaşımı için çabalar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir