Apple’ın yeni telefonlarında kablosuz kulaklığa geçiş yapması ve bu kulaklıkların hem çok pahalı hem de kolayca kaybedilecek veya düşüp zarar görebilecek yapıda olması oldukça eleştirildi.

EarStudio, hâlâ kulaklık kullanmak isteyen iPhoneseverlere ve kulaklıkların pantolon cebinden kulağa uzanmasından rahatsız olanlara yeni bir çözüm olarak geliyor. Dünyanın ilk ve tek 24 bit kalitede ses taşıyabilen Bluetooth alıcısı olan EarStudio, telefonunuza bağlanıp bir server görevi görerek kablolu kulaklık ile sesi size iletmek üzere kurgulanmış.

ear-studio-muzik

Qualcomm’un aptX HD codec paketini kullanan küçük stüdyoyu yakanıza asıp, kısa kulaklık kullanabiliyorsunuz. Böylece kulaklıkların bu kadar uzun olmasına, telefonu elinizde taşımaya veya cebinizdeki telefondan kafanıza kadar kulaklığın uzanmasına gerek kalmıyor.

İçerisinde 24 bite çevirici bir kit bulunduğu için farklı kaynaklardan gelen müzik dosyaları 16 bit olsa bile 24 bite çevirecek. 16 bit ile 24 bit arasında fark edebileceğiniz bir kalite farkı yok. 24 bit teknolojisi, sesteki gürültüleri de (bunlar bilinçli stüdyo gürültüleri olabilir) dahil eden bir algoritmaya sahip. Kayıt cihazının (yani elinizdeki müzik dosyasının) kalitesine bağlı bir değişiklik gösterebilir. Yine de kampanyanın sayfasında yazan bilgilere, güzellemelere göre ilerleyeceğim- olan Earstudio bu sayede normalde 24 bit ses kalitesine sahip olmayan iPhone kullanıcılarına da 24 bit deneyim yaşatabilecek.

earstudio bluetoth kulaklık ozellikleri

Ses kalitesiyle ön plana çıkmaya çalışan ürün 14 saatlik batarya sözü veriyor ve üzerinde ses açma/kapama, USB girişi, 2 kulaklık girişi -3.5mm ve 2.5mm olmak üzere iki farklı kulaklık girişine sahip olacak ve mikrofon olarak da kullanılabilecek-  bulunuyor. Ek olarak, akıllı telefon uygulaması sayesinde de telefonla olan iletişimi sağlanabilecek.

An itibariyle istediği fonun 3 katını almış durumda olan Earstudio’yu edinmek isteyenler bir adet EarStudio için 49 dolar, ikili paket için 94 dolar vererek sahip olabilir.

Eğer etrafınızda bu ürüne sahip olan birisi daha varsa telefon uygulaması sayesinde iki farklı Earstudio’da aynı şarkıyı oynatabilirsiniz.

Share:

administrator

1997’de Nevşehir-Ortahisar’da doğdu. Marmara Üniversitesi’nde Basım Teknolojileri eğitimi görüyor. Gazeteciliğe ve doğru bilgi alma hakkına inanan Hasan, bir Onaran olarak sosyal inisiyatifin ve eğitimin gücüne inanıyor, geleceğin nerede olduğunu araştırıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir