Stephen Hawking tarafından yapılan açıklamaya göre, insanlığın Dünya’yı önümüzdeki 100 yıl içerisinde terk etmesi gerekiyor. Bilim dünyasının en tepesindeki isimlerden biri olan Stephen Hawking, insanoğlunun gezegenlerarası bir tür olması gerektiğini sık sık vurguluyor.

Hawking özellikle; iklim değişikliği, asteroid çapışmaları, salgın hastalıklar ve nüfustaki aşırı artışın bizi bu sonuca götürebileceğini düşünüyor. Günümüzde iş ve bilim dünyasının ortak bir paydada buluştuğu konular var. İlki, yaşamın var olduğu yeni gezegenlerin keşfi. İkincisi ise insanoğlunun bu gezegenlere nasıl yerleşebileceği.

Elon Musk bu konuda öncü çalışmalarıyla tanınıyor. İnsanları 2025 yılı gibi Mars’a yerleştirmeyi planlayan girişimci ve mucit, 2033 yılında kolonileşme sürecinin başlayacağını düşünüyor. Bu konu henüz bir netlik kazanmış olmasa da, bilim insanlarının birbirleriyle çelişmediği nokta şu: insanlık varlığını sürdürebilmek için gezegenler arası bir tür olmak zorunda.

Belki de birçoğumuz için gerçekçi gelmeyen bu öngörüler, günün birinde yaşamın ta kendisi olacak.

Kaynak: Futurism

Share:

administrator

1997’de Nevşehir-Ortahisar’da doğdu. Marmara Üniversitesi’nde Basım Teknolojileri eğitimi görüyor. Gazeteciliğe ve doğru bilgi alma hakkına inanan Hasan, bir Onaran olarak sosyal inisiyatifin ve eğitimin gücüne inanıyor, geleceğin nerede olduğunu araştırıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir