Teknolojide yapılan her şey, mağazadaki müşteri bağlantısı, insan bağlantısı, bir kişi, bir bardak hepsi birbirinin etrafında şekilleniyor. Her gün çığır açan yeniliklerle şekillenen dünya standartlarında teknolojinin yaratıcılığı ve hikayesi kritik bir öneme sahip oluyor. Dünyaca ünlü kahve zinciri Starbucks da kahveyi “tarladan kupaya” sloganıyla takip edebilmemiz için marka değerini etkileyecek bir çalışma sonucunda Microsoft ile ortaklık kurdu. Yeni özelliği, müşterilere, paketlenmiş kahvelerinin nereden geldiğini, bölgelerdeki çiftçilerin ne yaptıklarına kadar her şeyi gösterecek. Bu hareketin arkasında Starbucks’ın etik kaynaklarına olan bağlılığını güçlendirme ve şeffaflığını tüketicilerine aktarma düşüncesi var. Her durum değişikliğinin kaydedilmesini ve paylaşılmasını sağlayan bu özellik, Microsoft Azure Blockchain Hizmeti’ni kullanıyor.

 “Yüksek kaliteli, el yapımı içecekler çok önemli olsa da, hikayeler, insanlar, bağlantılar, kahvenin arkasındaki insanlık, yaptığımız her şeye ilham veriyor.”

Global Coffee & Tea’nin b-Başkan Yardımcısı Michelle Burns

Starbucks, müşterilere özel sipariş önerileri sunmak için takviye öğrenme teknolojisini de kullanıyor. 16 milyon aktif Starbucks Rewards üyesi “yerel mağaza envanterine, popüler seçimlere, hava durumuna, günün saatine, topluluk tercihlerine ve önceki emirlere dayanarak” yiyecek ve içecek uygulamasından tavsiyeler alacak. Bununla birlikte müşterilerinin nerede olduklarını -mağazada, arabalarında ya da uygulama boyunca- kişisel tercihlerini anlamak ve tahmin etmek için makine öğrenimi ve yapay zeka kullanılıyor. Makine öğrenimi aynı zamanda mağaza tasarımı hakkında düşünme, ortaklarla etkileşim kurma ve barista programları oluşturmada önemli bir rol oynuyor.

Bu içerik de ilginizi çekebilir:

[button color=”red” size=”normal” alignment=”center” rel=”follow” openin=”newwindow” url=”https://www.gelecekburada.net/telefonda-blockchain-ne-ise-yarar-almali-miyiz/”]Telefonda Blockchain Ne İşe Yarar, Almalı mıyız?[/button]

Kaynak:interestingengineering

Share:

administrator

96'da İstanbul'da doğdu, Marmara Üniversitesi Basım Teknolojileri bölümünde yüksek lisanına devam ederken İş Geliştirme alanında çalışıyor. Sonunda soru işareti olan her şeye ilgi duyarken geleceğin nerede olduğunu araştırıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir