Amazon, Google ve Microsoft yazılımcıların birleşerek oluşturduğu Cypherium, hibrit bir konsept ile akıllı sözleşmeler konusunda uzmanlaşmış bir blok zincir altyapı platformu. Dünyanın hatırı sayılır insan kaynakları şirketlerinden biri olan Randstad, çalışan yeteneklerini kurumsal ihtiyaçlar ile eşleştirmek için Cypherium blockchain ve Google Cloud’un bir kombinasyonunu test etmeye başladı.

Yetenekleri doğruluyor

Randstad, dağıtık defter teknolojisinin (DLT), müşterilerin kişisel verilerini güvenli bir şekilde korumak için uygun bir ortam sağladığını, aynı zamanda akademik ve mesleki niteliklerin yanı sıra doğum tarihlerinin, adreslerinin ve kimliklerinin olası yeteneklerin doğrulanmasını da mümkün kıldığını fark etti.

Girişim, uygun adayları, bir hastalık salgınından sonra acil durum personeli gerektiren sağlık hizmetleri gibi açık pozisyon doldurmak isteyen şirketlerle eşleştirmeyi amaçlıyor. Google Cloud‘un G Suite’ı ayrıca Randstad’a kendi bulut sistemini korumaya ve yönetmeye gerek kalmadan insan kaynakları platformunu izlemek ve oluşturmak için bir araç sunuyor.

Google Cloud hizmetlerinin ve Cypherium blok zincirinin karşımı şirkete uygun iş gücünü bulmak ve buluşturmak için hızlı ve kolay bir yol sunuyor. Blockchain, günlük işe alım faaliyetlerini ele alarak iş gücü alımıyla ilişkili bürokratik görevleri otomatikleştirebilir ve tüm süreci daha verimli bir hale getirebilir.

Kaynak: coindesk

Share:

administrator

96'da İstanbul'da doğdu, Marmara Üniversitesi Basım Teknolojileri bölümünde yüksek lisanına devam ederken İş Geliştirme alanında çalışıyor. Sonunda soru işareti olan her şeye ilgi duyarken geleceğin nerede olduğunu araştırıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir