Son dönemde alternatif tıp, yoga ve kişisel gelişim gibi terimler lügatımızda yer almaya başladı. Bunlar bir takım insanların, diğer insanların kendilerini ya fiziksel ya da ruhsal açıdan iyi hissetmesini sağlamak için yaptığı çalışmalar.  Ancak şüphesiz en önemlisi de akıl sağlığımız. Stanford Ruh Sağlığı İnovasyonu Laboratuvarı ve Duygusal Sağlık ve Ulusal İntihar Önleme Yaşam Çizgisi olumsuz duygular hisseden kullanıcılar için tamamlanması gereken aktiviteler geliştirdi. Bu çalışmanın sonucunda sosyal bir platform olan Pinterest kullanıcılarının aradığı terimlerden yola çıkarak üzgün, stresli, endişeli kişilerin karşısına nefes ve mindfulness (ana odaklanma) egzersizleri gibi içerikler çıkaracak.

“İnsanlar fikirleri keşfetmek, ilham almak ve kendilerine, ilgi alanlarına, geleceklerine odaklanmak için Pinterest’e geliyor.”

Şirket, kullanıcıların bu aktivite kullanımlarının özel olduğunu ve hesaplarına bağlı kalmak zorunda olmadıklarını dile getiriyor. Uygulama kullanılırken hiçbir öneri veya reklam kullanıcının karşısına çıkmayacak. Uygulamanın adını açıklamayı reddeden Pinterest, üçüncü taraf bir hizmet tarafından isimsiz olarak depolanan bu etkinliği kimlerin kullandığını izlemeyecek. Şirket önümüzdeki haftalarda yeni ürünü tamamen piyasaya sürecek.

Kaynak: techcrunch

Share:

administrator

96'da İstanbul'da doğdu, Marmara Üniversitesi Basım Teknolojileri bölümünde yüksek lisanına devam ederken İş Geliştirme alanında çalışıyor. Sonunda soru işareti olan her şeye ilgi duyarken geleceğin nerede olduğunu araştırıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir