Irvin D. Yalom’un “bilgeliğe ulaşmak için öğrenci kalmaya devam etmelisiniz” sözüne birkaç açıdan bakabiliriz. Diğer tüm açılarıyla şu ana kadar ele alındı zaten, bugünlük biz, öğrenciliğin dijital dünyadaki avantajlarına göz atalım.

Bugün birçok farklı sektörün kullandığı en iyi programları çıkaran Autodesk’in, alanının lideri Office’in ve her öğrenciye faydalı olabilecek yüzlerce hizmetin öğrencilere ücretsiz/indirimli olan bir versiyonu mutlaka bulunuyor. Aradığınız programı uygun fiyatlara bulamıyor olsanız bile mutlaka işinize yarayacak bir alternatifini bulma şansınız var.

Product Hunt’ta karşımıza çıkan FreeForStudents isimli web sitesi, öğrenciler için ücretsiz veya indirimli olan değerli hizmetleri bir araya getirmeyi hedefliyor. Henüz beta aşamasında olan ve geri bildirimleri toplayan web sitesinde şu an sadece 18 hizmet sergileniyor olsa da kullanıcıların katkılarıyla bu sayının yakın zamanda artması beklenebilir.

“Manastır Askerî Lisesi’nde matematik pek kolay geldi. Bununla uğraşmayı sürdürdüm. Ancak Fransızcada geri idim. Öğretmen benimle çok uğraşmıyor, acı uyarılarda bulunuyordu. Bu uyarılar benim çok gücüme gitti. İlk ev izni zamanında çözüm aradım. İki, üç ay gizlice Frerler Okulu’nun özel sınıfına devam ettim. Böylece okul derslerine oranla fazla derecede Fransızca öğrendim.” –Mustafa Kemal Atatürk

Türk girişimci Serhad İletir tarafından kurulan eggradients isimli web sitesi de tıpkı FreeForStudents gibi öğrencilere uygun fırsatları paylaşıyor ancak bu site biraz daha indirimler üzerinde yoğunlaşmış durumda.

Diğerlerinin aksine oldukça tanınmış olan bir diğer fırsat sitesi ise Askıda Ne Var. 2018 yılındaki #AylıkEksi1257TL kampanyası ve şu an süren #Yüzde39Mutsuz kampanyası ile dikkatleri üzerine toplamayı başarmış olan Askıda Ne Var, sadece dijital dünyanın fırsatlarıyla sınırlı kalmayıp bir öğrencinin eğitimden eğlenceye her konuda ihtiyaç duyabileceği her şeyi ücretsiz şekilde karşılamaya çalışıyor. Bu sitedeki tek dezavantaj ise çekiliş ile sınırlı sayıda insanın yararlanabiliyor olması.

 

Her üç siteye de bildiğiniz başka indirimleri, şirketinizin öğrenciler için hazırladığı kampanyaları eklemek mümkün.

Share:

administrator

1997’de Nevşehir-Ortahisar’da doğdu. Marmara Üniversitesi’nde Basım Teknolojileri eğitimi görüyor. Gazeteciliğe ve doğru bilgi alma hakkına inanan Hasan, bir Onaran olarak sosyal inisiyatifin ve eğitimin gücüne inanıyor, geleceğin nerede olduğunu araştırıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir