Fotoğrafçılığın tarihine göz attığımızda, teknolojiyle paralel geliştiğini ve dönüştüğünü görüyoruz. Optik ve mekanik makinelerden dijitale geçiş ve mobil fotoğrafçılık olarak bilinen cep telefonu fotoğrafçılığının yaygınlaşması ile artık herkes amatör bir fotoğrafçı olabilir.

Olympus Uzmanları İle Çevrim İçi Seans

Tüm dünyada insanların evlerinde kalması gereken, online eğitimlerin ve oturumların  revaçta olduğu bu süreçte, kamera üreticileri harekete geçti. “Home With Olympus Sessions” adlı online oturumlar düzenleyecek olan Olympus, teknik uzmanlarının bu oturumlara katılan insanların sorularını yanıtlayacağını duyurdu. Bireysel veya gruplar halinde katılabileceğiniz oturumlarda, kameraların temel özellikleri, bu özelliklerin kullanımı ve fotoğrafçılıkla ilgili temel bilgileri öğrenebilir, daha teknik sorularınızı uzmanlara yöneltebilir ve hatta çalışmalarınız ile ilgili geri bildirim talebinde bulunabilirsiniz. Kısıtlı sayıda katılımcıya hizmet verebilecek olan platforma kayıt olmak için Olympus’un internet sitesini buradan ziyaret edebilirsiniz.

 

Yapay zeka, blockchain, dil öğrenme gibi çok farklı alanlarda dünyanın en iyi eğitim kurumlarının sunduğu ücretsiz eğitimlere buradan ulaşabilirsiniz

[button color=”red” size=”normal” alignment=”center” rel=”follow” openin=”newwindow” url=”https://www.gelecekburada.net/?s=%C3%BCcretsiz+ders”]Ücretsiz Çevrim İçi Dersler[/button]

Leica farklı alanlardan sanatçıları bir araya getiriyor

Leica ise tanınmış fotoğraf sanatçıları, müzisyenler, aktörler ve daha birçok sanat grubundan konuşmacıyı ücretsiz online oturumlarında konuk edecek. 12 Nisan’da ilki gerçekleşen oturumlar önümüzdeki birkaç hafta devam edecek. Oturumlar hakkında daha detaylı bilgi edinmek ve haftalık programlara ulaşmak için Leica’nın internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

#StayHomeWithLeica hashtagiyle bir sayfa oluşturan Leica; sanatçılarla  yapacakları canlı yayınlar ve yayın tekrarlarını, ücretli eğitimler, fotoğraf yarışmaları ve ilham verici video serilerini bu sayfada toplamış.

Leica, her Pazartesi günü yeni bir fotoğrafçılık yarışması duyuruyor ve sosyal medyada #StayHomeWithLeica etiketiyle paylaşarak bu yarışmaya katılabiliyorsunuz.

Nikon ve Canon ücretsiz fotoğrafçılık dersi veriyor

Nikon ve Canon gibi dünya çapında ünlü kamera üreticileri de, ücretsiz fotoğrafçılık dersleri ile bu sürece katkıda bulunuyor. Nikon için bu bağlantıyı, Canon (Türkçe) için ise bu bağlantıyı kullanarak derslere ulaşabilirsiniz.

Canon fotoğrafçılık ipuçları
Bu eğitimler arasında sadece Canon’un eğitimi Türkçe. Ancak maalesef karşılaştırıldığında en yüzeysel eğitim yine Canon’un düzenlediği ‘ipucu’ serisi.

Evde fotoğrafçılığımı nasıl geliştirebilirim diyorsanız, aşağıdaki videoya bir göz atabilirsiniz.

Kaynak: The Verge

Share:

administrator

Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu Öykü, gastronomiye ve mutfak sanatlarına meraklı, ekonomi ve politikaya ilgili ve aynı zamanda veri çağında geleceğin nerede olduğunu araştırıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir