Günde ortalama 7 dakika okuyan bir toplumuz. Okuduklarımız da, büyük ihtimalle, mahmur gözler eşliğinde favori parmağımızı kullanarak kaydırdığımız haber başlıkları. Başlıkların yanında biraz da e-kitap sayfalarını çeviriyorken bir engel de Microsoft’tan geldi.

Microsoft, mağazasındaki kitaplar kategorisini kaldırarak tüm e-kitap satışlarına son verdi. Daha önce satın alınan e-kitaplar, Temmuz ayının başlarında kullanıcı kitaplıklarından kaldırılacak ve ücretsiz olanlar da silinecek. Şirket, satın aldıkları veya önceden sipariş ettikleri kitaplar için kullanıcılara tam geri ödeme yapacak.

Birkaç yıl önce, Microsoft e-kitaplara şirket için önemli bir içerik kategorisi olarak bakıyordu. Teknoloji devi, 2012 yılında Barnes & Noble ile ayrı bir Nook Medya şirketi oluşturmak için 300 milyon dolar yatırım yaptı ancak çift 2014 yılında kendi anlaşmalarını sonlandırmıştı .

Microsoft mağazasından bir e-kitap satın almaya çalışırken karşılaşılan görüntü

Şirketin resmi nedeni, Microsoft Mağazası’nın (Microsoft Store) stratejik odağını düzene koymaya çalışıyor olması. Şirketin artık Amazon, Apple Kitaplar ve Google Play Kitaplar ile rekabet etmeye çalışmakla ilgilenmediği görülüyor.

Microsoft’tan e-kitap satın aldıysanız, Temmuz ayında her şey kaybolana kadar onlara Edge tarayıcıdan erişmeye devam edebilirsiniz. Temmuzdan sonra ise otomatik olarak geri ödeme almayı bekleyebilirsiniz.

Kaynak: ZDNet

Share:

administrator

96'da İstanbul'da doğdu, Marmara Üniversitesi Basım Teknolojileri bölümünde yüksek lisanına devam ederken İş Geliştirme alanında çalışıyor. Sonunda soru işareti olan her şeye ilgi duyarken geleceğin nerede olduğunu araştırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.