Gelecek Burada 3 boyutlu yazıcılar, tekrar kullanılabilir uzay roketleri, genel yapay zekâ, kuantum bilgisayarlar, blockchain, nanobotlar, sanal gerçeklik gibi evreni değiştiren yeni dinamiklerle ilgili meraklıları bir araya getiren bilgi, deneyim ve hayal paylaşım etkinliği olarak Ekim 2015’te başladı.

Süre gelen zaman dilimi içerisinde kendine kitle edinen Gelecek Burada, Mayıs 2017 itibariyle bu dinamiklerin tetiklediği genel kategorileri şekillendirip, paylaşım ve etkileşim kesişiminde dijital bilgi platformuna dönüştü.

Gelecek Burada, geleceği x, y ve z ekseninde yorumlar. Bizim şekillendirdiğimiz ve bizim için şekillenen geleceğin nerede olduğunu merak eder, araştırır ve paylaşır.

Geleceğin Nerede Olduğunu Araştıranlar

Doğukan Güngör / Kurucu – İş Geliştirme Direktörü

1989’da İstanbul’da doğdu. 2013 yılında Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Bilgi Üniversitesi Pazarlama İletişimi Yüksek Lisans eğitimiyle birlikte tasarım, iletişim, pazarlama ve teknoloji dinamiklerinin birleştiği platform ve projelerde çeşitli görevler almakta. 2015’te yaşadığı çevre ile dialog kurmak isteyenleri bir araya getiren sosyal sorumluluk topluluğu Onaranlar Kulübü’nün ve dünyanın ilk konsept 3 boyutlu yazıcı mağaza ve kafesi 3Dörtgen’in kurucu ekibinde yer aldı. Halen 3Dörtgen’de Pazarlama İletişimi Yöneticiliği görevini sürdürürken geleceğin nerede olduğunu araştırıyor.

İletişim: dogukan[at]gelecekburada.net

Hasan Hüseyin Kesen /  Kurucu – Yayın Yönetmeni

1997’de Nevşehir-Ortahisar’da doğdu. Marmara Üniversitesi’nde Basım Teknolojileri eğitimi görüyor. Gazeteciliğe ve doğru bilgi alma hakkına inanan Hasan, bir Onaran olarak sosyal inisiyatifin ve eğitimin gücüne inanıyor, geleceğin nerede olduğunu araştırıyor.

İletişim: hasan[at]gelecekburada.net

Filiz Kırmızıoğlu / Editör – Takım Direktörü

1996’da İstanbul’da doğdu, Marmara Üniversitesi Basım Teknolojileri bölümünde yüksek lisanına devam ederken İş Geliştirme üzerine çalışıyor. Sonunda soru işareti olan her şeye ilgi duyarken, geleceğin nerede olduğunu araştırıyor.

İletişim: filiz[at]gelecekburada.net

Öykü Selen Uysal / Yazar

Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği 4. sınıf öğrencisi Öykü, gastronomiye ve mutfak sanatlarına meraklı, ekonomi ve politikaya ilgili ve aynı zamanda veri çağında geleceğin nerede olduğunu araştırıyor.

İletişim: oykuselenuysal[at]gmail.com

Nur Kardelen Ay / Sosyal Medya Sorumlusu – Podcaster

Yıldız Teknik Üniversitesi Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği 3. sınıf öğrencisi olan Kardelen yeni filmler ve müzikler keşfetmenin yanında teknolojik yenilikleri takip etmekten büyük keyif alıyor. Kendisine ilginç gelen şeyleri Gelecek Burada için yazıp çiziyor, bizzat Gelecek Burada’nın podcast yayınlarını yürütürken geleceğin nerede olduğunu araştırıyor.

iletişim: kardelenay8[at]gmail.com

İrem Karaduman / Yazar

Boğaziçi Üniversitesi Yabancı Diller Eğitimi 4. sınıf öğrencisi olan İrem; eğitim teknolojileri ve psikolojisi, sosyal psikoloji, dil öğreniminde teknolojinin etkisi gibi alanlarda öğrenime ve paylaşıma olan ilgisiyle beraber geleceğin nerede olduğunu araştırıyor.

İletişim: karadumanirem2[at]gmail.com

Safa Burak Akın / Dijital Pazarlama Sorumlusu

İTÜ’de Ekonomi öğrencisi olan Burak, günümüzde meydana gelen değişimleri iktisadi bakış açısıyla inceliyor. Bu inceleme sürecinde Gelecek Burada’da üretilen kıymetli içeriklerin çeşitli iletişim kanallarıyla size en iyi şekilde ulaşması için çalışıyor ve yazarak öğrenirken geleceğin nerede olduğunu araştırıyor.

İletişim: burakakin98[at]gmail.com

Can Duru / Yazar

Robert Kolej’de 9. sınıf öğrencisi olan Can, yapay zekânın ve  kodlamanın içinde bulunduğu projelerde yer almayı seviyor. Kendini geliştirmek için programlar kodluyor ve uygulamalar hazırlıyor. Ayrıca ekonomi alanına ilgi duyuyor ve borsayı takip etmeyi seviyor. Yeni şeyler öğrenmeye ve araştırmaya karşı isteği, onun geleceği araştırmasını ve bu konular hakkında yazılar yazmasını sağlıyor.

Elif Altıntaş / Yazar

1996 yılında İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi Basım Teknolojileri bölümünde gördüğü lisans eğitiminden sonra odağını gıdaya çeviren Elif, Mutfak Sanatları Akademisi Profesyonel Aşçılık ve Anadolu Üniversitesi Tarım Teknolojileri öğrencisi. Merakının izinde farkındalığını besleyecek her türlü konuya olan ilgisiyle anlamlı bir gelecek inşasına katkıda bulunmaya çalışıyor.

İletişim: canduru2004[at]gmail.com

Defne Meriç Erdoğan / Yazar

Robert Kolej’de 10. sınıf öğrencisi olan Defne; müziğe, kodlamaya ve yazarlığa ilgi duymasının yanı sıra gönüllü olarak sivil toplum kuruluşlarında çalışmayı seviyor. Yeni şeyler denemeye ve öğrenmeye olan merakı nedeniyle teknolojinin geleceğini araştırıyor.

İletişim: erddef.24[at]robcol.k12.tr