Teknoloji gelişimini bir hayli hızlandırdı, hayatımızı direkt etkileyecek ampul, elektrik, araba gibi icatlarla karşılaşmasak da her geçen gün inovasyonlarla gündelik yaşamımız adım adım değişiyor. Aslında robotlar ve elektrikli araçların böyle bir etki yaratması beklenebilir ancak yine de bu değişim bir anda olacak gibi durmuyor.

Robot ve elektrikli araçlar gibi, şu an bizlere ulaşması zor görünen inovasyonlar bir yana, bir de ulaşması muhtemel ancak biraz bütçe gerektiren küçük, tatlı cihazlar geliştiriliyor. Bu tarz yenilikçi ürünleri görebilmemizin en büyük sebebi de Kickstarter ve Indiegogo gibi, insanların birbirine destek olup yatırım yapabilmesini sağlayan kitlesel fonlama platformları. Bu platformlar sayesinde insanlar geliştirdikleri prototipleri tanıtarak, seri üretim için sermaye istiyor ve diğer tarafta tüketici de o ürünü daha piyasaya çıkmadan görmüş ve çok daha uygun fiyatlara elde edebilmiş oluyor.

İşte, biraz bütçe ayırarak elde edebileceğimiz, elde edemesek bile detaylarını beğenerek okuyabileceğimiz inovatif ev eşyaları.

Çift Taraflı Isı Ayarlamalı Yatak

Yorgan kılıfınızın içine yerleştirebileceğimiz özel sistem sayesinde sabah yatağımızı yapmak zorunda kalmayacağımız gibi gece ısı sorunu da yaşamayacağız. SmartDuvet Breeze ile iki kişilik yataklarda, iki kişinin farklı ısılarda rahat bir uyku uyuması mümkün olacak.

Akıllı telefon uygulaması ile kontrolünü sağlayabildiğimiz Breeze’in istediğimiz her boyutu için fiyatı 199$ dolar olsa da ürün hedeflediği fonlamanın %3507 üzerine çıktığı ve kampanyası sona erdiği için fiyat değişmiş olabilir. Ancak görünen o ki 199 dolarlık fiyatı baz alırsak, kargo ücreti ile birlikte yaklaşık 240 dolar ödeyerek bu sete sahip olabiliyoruz. Üretici, eylül ayında kargolamaya söz vermiş.

Akıllı Ocak Topuzu: Klove

Akıllı ocak topuzu, yapacağımız yemeklerde tarif verebilir veya önerilerde bulunabilir. Mesela yumurta haşlamak için tercihlerimizi sorarak (Rafadan mı yoksa kayısı mı?) bir süre belirleyebilir ve bu süre sonunda bizi uyarabilir. En güzeli ise birkaç gün içinde tercihlerimizi öğrenerek yemek tariflerini ona göre sunabilecek olması. Google Home ve Alexa ile birlikte çalışarak sesli komut alıp, sesli dönütte bulunabilir.

Tek yapmamız gereken topuzu almak ve evimizdeki ocağın topuzunun yerine takmak. Şu an için hala 1 aylık bir fonlama süresi bulunuyor ve ön sipariş için en ucuz paket kargo dahil 37$ (Sadece tek bir topuz için geçerli. 4’lü paket 135$). Ayrıca şu anlık özel bir kargo indirimi de bulunuyor.

Akıllı Ayna: Juno

Juno; makyaj yapmak ve makyaj sonrası selfie çekmek için özel hazırlanmış akıllı bir ayna. Akıllı telefon uygulaması sayesinde en uygun ışığı kaydedip daha sonra yine aynı ışıkta makyaj yapılabilir. Ayrıca taşınabilirliği ve farklı yüzeylerde durabilme özelliğinin yanı sıra kitap okuma ışığı modu sayesinde birçok amaç için kullanabiliriz.

%3411 fonlama alan ürünün ekim ayı itibariyle teslimata başlaması sözü verilmiş. Indiegogo’ya özel kargo hariç 69$ fiyata sahip olan Juno’nun şimdilik Amerika ve Kanada dışına teslimat seçeneği bulunmuyor.

Ev sineması: CINEMOOD

Çocukların gündelik yaşamında tablet-telefon ve televizyona alternatif olması için, zararlı içeriklerin olmadığı bir platform  oluşturmak amacıyla geliştirilen CINEMOOD,  içerisinde bulunan 150’den fazla hikaye ve USB desteği ile birlikte gelen özel içeriklerimize erişim sağlayarak çocuğumuzun ‘doğru içeriklerle’ büyümesini sağlayacak. Birçok ev eğlencesine başrol olabilecek yeteneklere sahip olan projektörü akıllı telefon ile kontrol edebilirken Youtube ve Youtube KIDS gibi platformlardan da yararlanabiliriz

İstediği fon desteğini %158 olarak almış olan Cinemood’a en ucuz şekilde 429$’a sahip olabiliriz.

 

 

Share:

administrator

1997’de Nevşehir-Ortahisar’da doğdu. Marmara Üniversitesi’nde Basım Teknolojileri eğitimi görüyor. Gazeteciliğe ve doğru bilgi alma hakkına inanan Hasan, bir Onaran olarak sosyal inisiyatifin ve eğitimin gücüne inanıyor, geleceğin nerede olduğunu araştırıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir