İngiliz mucit, uzun zamandır hayalini kurduğunuz kostümü, Iron-Man kostümünü gerçeğe dönüştürüyor. İki elinize giyeceğiniz 6 entegre mikro jet motoruyla uçmanızı sağlayan kıyafet, şu an için oldukça ilkel bir görüntüye ve çalışma prensibine sahip.

Projenin mucidi Richard Browning, aslında bu projeye yıllar önceden gönül vermiş. Birkaç üniversitenin aynı konu üzerinde büyük ilerleme kaydettiğini gören Browning, fazla vakit kaybetmeden işe koyulmuş ve kıyafeti oluşturmaya başlamış.

Daedulus adlı kostümü daha geniş kitlelerle buluşturmak için yola çıkan mucit, önümüzdeki zamanlarda insanların bu kıyafeti giyerek saat başına birkaç yüz kilometre yol katedebileceklerini öne sürüyor.

Kıyafeti kullanmak için ise zihniniz ve kaslarınız ile denge kurmak zorundasınız. Yani uçuş eğitimi veren bir kitapçık yok. Kendisi de benzin ticareti yapan Richard, bu ürünü ticari hale getirmek istiyorsa kullanıcı güvenliğini garantilemeli. Havadayken yakıtınızın tükendiğini veya dengenizin kaybolduğunu düşünün.

Tüm bunlara rağmen ürüne karşı bir talep var. Bu havalı kıyafete sahip olmak için 250 bin doları gözden çıkarmalısınız. İlerleyen dönemlerde kıyafet, bilgisayar tabanlı bir uçuş asistanıyla donatılabilir. Açıkçası, Richard’ın bu ‘ilkel’ uçuş kostümünü neye dönüştüreceği büyük merak konusu.

Kaynak: Mashable

 

Share:

Öğrenciliğin yanında teknoloji odaklı projelerde yer alırken aynı zamanda geleceğin bir parçası olmak için çalışıyor. Halen 3Dörtgen takımının içerik editörü olarak çalışıyor. 1999 İstanbul Doğumlu. Teknoloji ve bilim konusunda oldukça tutkulu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir