5 yıldır ismini sık sık duyduğumuz yeni, devrimsel bir hıza sahip Hyperloop teknolojisinde onlarca çizim ve animasyon tanıtımı gördükten sonra ilk defa bu hafta itibariyle dokunabileceğimiz bir ürün ortaya çıktı.

Hyperloop Transportation Technologies Inc tarafından geliştirilen ve Quintero One ismi verilen 32 metre uzunluğundaki 5.5 ton ağırlığa sahip Hyperloop kapsülünün 1200 km/s hıza kadar çıkması planlanıyor.

2019 yılında kullanıcılarını taşımaya başlaması beklenen süper hızlı bir kapsül olan Hyperloop teknolojisi için Elon Musk’ın şirketi The Boring Company dahil birçok şirket farklı ülkelerde çalışmalarına devam ediyor.

Hyperloop Transportation Technologies’in CEO’sunun verdiği eğlenceli ve ilham verici röportajı da buradan okuyabilirsiniz.

Kaynak ve ileri okuma: Bloomberg

Share:

administrator

1997’de Nevşehir-Ortahisar’da doğdu. Marmara Üniversitesi’nde Basım Teknolojileri eğitimi görüyor. Gazeteciliğe ve doğru bilgi alma hakkına inanan Hasan, bir Onaran olarak sosyal inisiyatifin ve eğitimin gücüne inanıyor, geleceğin nerede olduğunu araştırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.