IKEA’dan mobilya aldığınızda, mobilyanızı kurmak için vidalara, dübellere ve tornavidaya ihtiyacınız olmuştu değil mi? Artık tüm bunlar geride kalıyor. IKEA, “Wedge Dowels” adını verdiği yöntemle mobilyaları %80’e kadar daha hızlı kurmanıza imkan tanıyor.

Bu yöntemle vida, tornavida ve alyan gibi aletler kullanmadan mobilyanızın kurulumunu tamamlayabiliyorsunuz. Bunun için mobilya parçalarını yapboz oynar gibi birbirine geçirmeniz yeterli.

IKEA’nın yeni döneme geçmesinin arkasında yavaş ve yorucu monte sürecinden sıkılan müşterilerin geri bildirimleri bulunuyor. Müşteri deneyimini değerlendirerek bu yöntemi geliştiren IKEA, artık hem tasarruf hem de pratiklik sunuyor.

İlerleyen zamanlarda bu yöntemi tüm mobilya çeşitlerinde uygulamayı planlayan şirket, bu konsepti ilk defa 2014 yılında Stockholm dolapları ürününde denemişti. Wedge Dowels tekniğinin yapıştırıcı gerektirmediğini ve defalarca monte-demonte imkanı sunduğunu belirtmek lazım. Bu da oldukça büyük bir avantaj.

IKEA çalışanlarından Brodin “Çiftler artık daha çok boşanıyor. Sabah uyandığınızda kendi evinizden tekmelenirseniz, öğlen vakti masanızı başka bir evde kurabilirsiniz.” diyor.

Kaynak: deezen

Share:

Öğrenciliğin yanında teknoloji odaklı projelerde yer alırken aynı zamanda geleceğin bir parçası olmak için çalışıyor. Halen 3Dörtgen takımının içerik editörü olarak çalışıyor. 1999 İstanbul Doğumlu. Teknoloji ve bilim konusunda oldukça tutkulu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.