1990-2000 arasında doğan gençlere sorun, her biri sokakta büyüyen son nesil olduklarını iddia edeceklerdir. Bilgisayar geldi, atarilerin yerini çok daha detaylı ve rekabetçi konsollar aldı. Artık çocuklarımızın ellerinde küçük kamyonlar yerine tabletler, futbol topu yerine joystickler var.

Türkiye merkezli bir girişim olan Toyi, “Her şeyi bir oyuncağa, her yeri bir oyun alanına çevirelim!” sloganıyla çıktığı yolda milenyum çocuklarına 21. yüzyıl yeteneklerini kazandırırken çocukların tabletlerde zaman harcamasını önlemeyi amaçlıyor.

7 farklı tipte parça ile pet şişe bir arabaya, kozalaklar canavara, kutular ise robota dönüşebiliyor. Tamamen çocukların hayal gücüne kalmış olan sınırsız olanak sunan Toyi, çocukların yaratıcılığını geliştirirken 21. Yüzyılın en ciddi disiplinlerinden birisi olan ileri dönüşüm fikrini de benimsemiş bir nesil yetiştirmiş olacak.

Toyi, sunduğu özel oyun deneyimiyle, çocukların problem çözme, eleştirel ve yenilikçi düşünme, iletişim, uyum sağlama, birlikte çalışma, inisiyatif alma gibi 21. yüzyıl becerilerini geliştirirken, daha üretken, yaratıcı, özgüvenli, doğaya saygılı ve hayat boyu öğrenen bireyler olmalarına yardımcı oluyor

 

5 Kasım itibariyle Kickstarter’da destek toplamaya başlamış olan ve 20.000 dolar hedefleyen Toyi, 10 farklı şehirden sivil toplum kuruluşları ile ortak çalışarak, bu süreçte satın alınan her bir kit için dezavantajlı çocuklara bir adet kit hediye edecek. Yani bugün bir Toyi kiti alarak hem çocuğunuza faydalı bir oyuncak almış, hem de dünyanın başka şehirlerindeki dezavantajlı bir çocuğu  sevindirebilirsiniz. Sadece 5 günde hedeflediği fonun yarısını almayı başarmış olan Toyi’ye katkı sağlamak için buraya tıklayabilirsiniz!

Share:

administrator

1997’de Nevşehir-Ortahisar’da doğdu. Marmara Üniversitesi’nde Basım Teknolojileri eğitimi görüyor. Gazeteciliğe ve doğru bilgi alma hakkına inanan Hasan, bir Onaran olarak sosyal inisiyatifin ve eğitimin gücüne inanıyor, geleceğin nerede olduğunu araştırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.