Oyun ve oyuncak devi Hasbro, Amerika’da başlattığı Gaming Crate isimli hizmetine abone olanların ilk kutusuna yarı [tooltip tip=”Virtual Reality”]VR[/tooltip] (Sanal Gerçeklik), yarı masa oyunu olan bir oyun göndereceğini duyurdu.

Gaming Crate, Hasbro’nun üyelerine her 3 ayda bir 3 oyunu 49.99 dolara göndermesini kapsayan bir abonelik sistemi. Bu hizmette iki farklı paket bulunuyor: Daha çok arkadaş ve aile ortamlarına hitap eden oyunları kapsayan aile paketi ve yetişkinlere-parti ortamlarına hitap eden parti paketiHenüz sadece Amerika’da aktif olan üyelik sisteminde gönderilen oyunların piyasadaki oyunlar olması beklenmiyor. TheVerge editörü bu hizmetin, Hasbro’nun piyasaya sürmeyi düşündüğü oyunların pazar araştırmasını yapabileceği bir alan yarattığını düşünüyor.

Aile paketine sahip olan insanlar bu seride bir VR oyunu ile karşılaşacak. Mask of the Phraoh isimli, bir kişinin VR gözlüğü takarak bir labirentin içinde, gözlük takmayan diğer oyuncuların yönlendirmesine göre ilerleyecek. Parti paketine sahip olan üyelere ise FOMO isimli bir oyun gidiyor.

VR içerikli bir oyunla giriş yapması bu sektörde yeni bir bakış açısı yaratabilir. Çünkü çok yakın zamanda [tooltip tip=”Virtual Reality (Sanal Gerçeklik) ve Augmented Reality (Artırılmış Gerçeklik)”]VR-AR[/tooltip] içerikli bir TABU oyunu veya çok daha başka dijital oyunlar da görebiliriz. Monopoly gibi oyunların bile VR gözlüklerle oynandığı veya sokakta [tooltip tip=”Augmented Reality: Sürekli duyduğumuz sanal gerçekliğin aksine bizi sanal dünyaya götüren değil, gerçek dünyamıza sanal dünyayı adapte eden bir teknoloji. Yani Augmented Reality ile evlerin duvarında sanal bir televizyon izleyebilir,”]AR[/tooltip] teknolojisiyle alım/satım yaptığımız aile oyunları oynayabiliriz.

 

 

 

Share:

administrator

1997’de Nevşehir-Ortahisar’da doğdu. Marmara Üniversitesi’nde Basım Teknolojileri eğitimi görüyor. Gazeteciliğe ve doğru bilgi alma hakkına inanan Hasan, bir Onaran olarak sosyal inisiyatifin ve eğitimin gücüne inanıyor, geleceğin nerede olduğunu araştırıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir