Gelecek Burada 3 boyutlu yazıcılar, tekrar kullanılabilir uzay roketleri, genel yapay zekâ, kuantum bilgisayarlar, blockchain, nanobotlar, sanal gerçeklik gibi evreni değiştiren yeni dinamiklerle ilgili meraklıları bir araya getiren bilgi, deneyim ve hayal paylaşım etkinliği olarak Ekim 2015’te başladı.

Süre gelen zaman dilimi içerisinde kendine kitle edinen Gelecek Burada, Mayıs 2017 itibariyle bu dinamiklerin tetiklediği genel kategorileri şekillendirip, paylaşım ve etkileşim kesişiminde dijital bilgi platformuna dönüştü.

Gelecek Burada Takımı

Hasan Hüseyin Kesen – Kurucu | Genel Yayın Yönetmeni

Marmara Üniversitesi’nde lisans eğitimini tamamlayan Hasan, gazeteciliğe ve doğru bilgi alma hakkına olan inancı ve teknoloji okuryazarlığı konusundaki sorunlara farkındalığını harmanlayarak Gelecek Burada’yı kurdu. Özellikle öğrenciler için özgür bir üretim ortamı sağlamak istiyor.

İletişim: hasan[at]gelecekburada.net

Filiz Kırmızıoğlu – Etkinlik ve Atölye Koordinatörü

1996 yılında İstanbul’da doğan Kırmızıoğlu lisansını Marmara Üniversitesi-Basım Teknolojileri bölümünde yaptı. Aynı bölümde “Yalın Yönetim ve Üretim Sistemleri” üzerine yüksek lisansını tamamladı. Eski-yeni medya, yalın sistemler ve yaratıcı düşünme-üretme süreçleri kapsamında akademik ve özel sektörde çalışmalarına devam ediyor.

İletişim: filiz[at]gelecekburada.net

Nur Kardelen Ay – Bülten Koordinatörü

1998’de Karabük’te doğan Kardelen, Yıldız Teknik Üniversitesi Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği son sınıf öğrencisi. İnsana hitap eden her şeyin içerik haline getirilebileceğine inanıyor ve yıkıcı teknolojileri bu yolda kendine arkadaş ediniyor. 

İletişim: kardelen[at]gelecekburada.net

Can Duru – Yazar

Robert Kolej’de 11. sınıf öğrencisi olan Can, yapay zekanın ve kodlamanın içinde bulunduğu projelerde yer almayı seviyor. Kendini geliştirmek için programlar kodluyor ve uygulamalar hazırlıyor. Ayrıca, ekonomi alanına da ilgi duyuyor ve borsayı takip etmeyi seviyor. Yeni şeyler öğrenmeye ve araştırmaya karşı isteği, onun geleceği araştırmasını ve bu konular hakkında yazılar yazmasını sağlıyor.

İletişim: can[at]gelecekburada.net

Makbule Karabıkcı – Takım Koordinatörü

1999 Gaziantep doğumlu olan Makbule 2022 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu. Göstergebilim ve sosyolojinin birleştiği alanlara ilgi duyuyor. Bu ilgisi doğrultusunda yapay zeka ile yolları kesiştiğinden beri onun ürettiği eserleri anlama anlamlandırma çabası içerisinde.

İletişim: makbule[at]gelecekburada.net

Gönüllü Ağımız

Muammer Berkhan Avcı – Sosyal Medya İçerik Uzmanı

Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya Bölümü öğrencisi olan Muammer Berkhan, spor dünyasına oldukça ilgili. Medya’nın en doğru kaynak olması gerektiğine inanan Muammer Berkhan, gelecek teknolojilerinin bu konuda önemli bir yeri olduğunu düşünüyor ve bu konuda araştırmalar yapıyor

Berkant Öcalan – Topluluk Yöneticisi

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde eğitim gören Berkant, yıkıcı teknolojilere oldukça ilgili. Spesifik olarak makine öğrenimi ve yapay zeka alanında araştırmalar yapan Berkant, profesyonel kariyerinde bu konularda çalışmak istiyor ve şimdiden geleceğini bu noktalar üzerine inşaa etmeye odaklanmış durumda

 

Gelecek Burada’ya 1 yıldan uzun süre emek veren, eski takım arkadaşlarımız

  • Öykü Selen Uysal
  • İrem Karaduman
  • Safa Burak Akın
  • Elif Altıntaş