Gelecek Burada 3 boyutlu yazıcılar, tekrar kullanılabilir uzay roketleri, genel yapay zekâ, kuantum bilgisayarlar, blockchain, nanobotlar, sanal gerçeklik gibi evreni değiştiren yeni dinamiklerle ilgili meraklıları bir araya getiren bilgi, deneyim ve hayal paylaşım etkinliği olarak Ekim 2015’te başladı.

Süre gelen zaman dilimi içerisinde kendine kitle edinen Gelecek Burada, Mayıs 2017 itibariyle bu dinamiklerin tetiklediği genel kategorileri şekillendirip, paylaşım ve etkileşim kesişiminde dijital bilgi platformuna dönüştü.

Gelecek Burada Takımı

Hasan Hüseyin Kesen

Kurucu Ortak - Genel Yayın Yönetmeni

Filiz Kırmızıoğlu

Takım Direktörü
Dogukan Gungor

Doğukan Güngör

Kurucu Ortak – İş Geliştirme Direktörü

Safa Burak Akın

Dijital Pazarlama Direktörü

Öykü Selen Uysal

Kıdemli Yazar

İrem Karaduman

Kıdemli Yazar

Sen Olabilirsin

Yazılımcı - Görsel İletişim Direktörü veya Topluluk Yöneticisi

Gönüllü Ağımız

Geleceğin Nerede Olduğunu Araştıranlar

Can Duru / Yazar

Robert Kolej’de 9. sınıf öğrencisi olan Can, yapay zekânın ve  kodlamanın içinde bulunduğu projelerde yer almayı seviyor. Kendini geliştirmek için programlar kodluyor ve uygulamalar hazırlıyor. Ayrıca ekonomi alanına ilgi duyuyor ve borsayı takip etmeyi seviyor. Yeni şeyler öğrenmeye ve araştırmaya karşı isteği, onun geleceği araştırmasını ve bu konular hakkında yazılar yazmasını sağlıyor.

Elif Altıntaş / Yazar

1996 yılında İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi Basım Teknolojileri bölümünde gördüğü lisans eğitiminden sonra odağını gıdaya çeviren Elif, Mutfak Sanatları Akademisi Profesyonel Aşçılık ve Anadolu Üniversitesi Tarım Teknolojileri öğrencisi. Merakının izinde farkındalığını besleyecek her türlü konuya olan ilgisiyle anlamlı bir gelecek inşasına katkıda bulunmaya çalışıyor.

İletişim: canduru2004[at]gmail.com

Defne Meriç Erdoğan / Yazar

Robert Kolej’de 10. sınıf öğrencisi olan Defne; müziğe, kodlamaya ve yazarlığa ilgi duymasının yanı sıra gönüllü olarak sivil toplum kuruluşlarında çalışmayı seviyor. Yeni şeyler denemeye ve öğrenmeye olan merakı nedeniyle teknolojinin geleceğini araştırıyor.

İletişim: erddef.24[at]robcol.k12.tr