Birçok içeriğimizde geleceği çok daha güzel bir yere taşıma potansiyeli bulunan yapay zekâ ürünlerinden bahsediyoruz. Peki, şu anda bizim hayatımızı kolaylaştıracak yapay zekâ ürünleri neler olabilir? Bu içeriğimizde birkaç anahtar kelime ile sunum veya pazarlama videosu oluşturabilen farklı algoritmaları inceleyeceğiz ve kullanım örneklerinden bahsedeceğiz.

Yapay zekâ ürünleri için gerekli olan anahtar kelimeler

Lumen5

Lumen5, birkaç farklı anahtar kelime ile şirketinize özel pazarlama videoları oluşturmayı hedefliyor. Algoritmaya belirlediğiniz görüntüleri vererek sizin için en uygun film unsurlarından meydana gelen bir reklam filmi oluşturabilirsiniz. Bu ürünün en iyi yanlarından biri de içerisinde birçok stok görsel ve video barındırdığnı düşündüğünüzde ise beğenmediğiniz kısımları oldukça kolay ve ücretsiz bir şekilde değiştirebilirsiniz.

Beautiful.ai

İş yerinde veya okulda birçok farklı poster hazırlamamız gerekebiliyor. Bu sunumları hazırlama sırasında da en çok zorlanılan kısım uygun görünümü seçmek. Google ve Microsoft’un kendi taslakları çoğu zaman yeterli gelmiyor ve Slidesgo gibi farkı sitelere başvuruyoruz. Ancak oradaki sunumlar da bir süre sonra standartlaştığı veya ücretli hale geldiği için uygun taslağı bulmak saatlerimizi alabiliyor.

Beautiful.ai bu sorunu ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Yapay zekâ algoritması sayesinde işiniz veya okulunuz için size özel sunum taslakları hazırlayabiliyor ve böylece özgün, renkli bir sunum elde edebiliyorsunuz.

Copy.ai

Herkesin kaçınmak istediği bir diğer uzun görev ise saatler sürecek içerikler üretmek olabilir. Tabii ki yapay zekânın buna da bir çözümü bulunuyor. Her ne kadar ödevler veya önemli sunumlar için etik bir tercih olmasa da Copy.ai’a istediğiniz konu hakkında birkaç detay verdiğiniz zaman yazının geri kalanını oluşturmanız mümkün. Buna ek olarak Copy.ai, Instagram gönderileri için açıklama yazmanıza da yardımcı olabilir ve ayrıca blog fikirleri, ürün açıklamaları, Facebook içeriği gibi alanlarda kullanılabiliyor. Bu sayede bir gönderi atacağınız zaman uzun uzun düşünmeye de gerek kalmayabilir. Bu hizmet için ürünün internet sitesine gidip kayıt açmanız ve içerik hakkında birkaç detay vermeniz yeterli. Sonrasını Copy.ai’a bırakın ve izleyin!

Yapay zekâ algoritmasına sahip yazar robot

MyHeritage

Şimdi birazcık eski zamanlara ve büyüklerimize doğru gitme vakti. MyHeritage, size büyük büyük ebeveynleriniz ile tanışma imkânı veriyor. Sisteme yüklediğiniz eski siyah beyaz fotoğraf, algoritma sayesinde animasyona çevrilebiliyor. Bu sayede hem korkutucu hem de güzel içerikler ortaya çıkabiliyor. Her ne kadar vefat eden bir akrabanızın animasyonunu izlerken ürkme ihtimaliniz bulunsa da aynı zamanda ona karşı duyduğunuz özlemden dolayı fazlasıyla duygusal saniyeler geçirebilirsiniz. Siz de büyükleriniz fotoğraflarını canlandırmak istiyorsanız internet sitesinden kayıt olabilir ve istediğiniz fotoğrafı yükleyebilirsiniz.

Pfpmaker

Instagram, WhatsApp veya LinkedIn gibi platformlarda profil fotoğrafı seçerken hiç zorlanıyor musunuz? Özellikle LinkedIn gibi resmî alanlarda kişilere uygun fotoğraf ile ulaşabilmek için profil fotoğrafı seçerken oldukça zorluk yaşanabiliyor. İlk LinkedIn hesabımı açtığımda uygun fotoğrafı bulabilmek adına uzun bir zaman harcadığımı daha dün gibi hatırlıyorum. 

Pfpmaker, sunduğu özel dizayna sahip fotoğraflar ile bu vakit kaybını ortadan kaldırmayı hedefliyor. İstediğiniz düzende bir fotoğrafı sizin için oluşturarak seçtiğiniz platforma uygun hâle getiriyor. Hatta yalnızca bir fotoğraf oluşturmak yerine çok sayıda farklı profil fotoğrafı oluşturuyor ve istenildiği takdirde oluşturulan profil fotoğraflarında küçük değişiklikler yapılmasına da olanak tanıyor.

Yapay zekâ algoritması ile oluşturulan bir profil fotoğrafı

Her ne kadar bu içeriğimizde yalnızca beş adet yapay zekâ ürününe yer verebilsek de internette keşfedilmeyi bekleyen binlerce algoritma bulunuyor. Bu algoritmaların keşfedilmesi ve geliştirilmesi ile birlikte ileride belki hiçbir şey yapmamıza gerek kalmayabilir. Tüm işlerimizi kısa açıklamalar vererek yapay zekâya yaptırabilir ve biz de o anın tadını çıkartabiliriz.

Share:

administrator

Robert Kolej’de 12. sınıf öğrencisi olan Can, yapay zekanın ve kodlamanın içinde bulunduğu projelerde yer almayı seviyor. Kendini geliştirmek için programlar kodluyor ve uygulamalar hazırlıyor. Ayrıca, ekonomi alanına da ilgi duyuyor ve borsayı takip etmeyi seviyor. Yeni şeyler öğrenmeye ve araştırmaya karşı isteği, onun geleceği araştırmasını ve bu konular hakkında yazılar yazmasını sağlıyor.