Gelecek Burada Konuşmaları, pandemi arasına son veriyor, 2022 yılının ilk oturumunda Hope Alkazar’da geleceği merak edenler ile buluşuyor.

“Dijital Temas” konusunun ele alınacağı buluşmada Erkan Saka’nın katılımı ile Web 3.0’ün getirdiklerini, internet topluluklarını, merkeziyetsiz organizasyonları, oyunlaştırma ile kolay para harcama alışkanlıklarımızı ve dijital olarak kültürümüze temas eden birçok detayı odakta tutarak fikir alışverişinde bulunacağız. 

Program

Tarih: 19 Mart 2022

Yer: Hope Alkazar

Konu: Dijital Temas

15.00 Kapıların açılması – Karşılama

15.30 Isınma turları

15.40 Erkan Saka ile Sohbet  

16.30 Networking

Kayıt olmak için buraya tıklayınız.

Gelecek Burada Hakkında

2015 yılında konuşma serisi olarak yola çıkan Gelecek Burada, 2017 yılından itibaren yıkıcı teknolojilere odaklanan bilgi, deneyim ve ilham paylaşım platformu gelecekburada.net ile kanallarını zenginleştirerek hem fiziksel hem de dijital varlığını büyütmeye devam etti. Gelecek Burada; yapay zekâ, sanal gerçeklik, 3D yazıcılar ve blockchain gibi yıkıcı teknoloıjilerin geleceğimizde oluşturabileceği kültürleri merak eder, araştırır ve paylaşır.  

Konuk Hakkında

Doç. Dr. Erkan Saka

Doç. Dr. Erkan Saka İstanbul Bilgi Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim bölümünde öğretim üyesidir. Dijital gazetecilik, yeni medya kültürleri, dijital antropoloji alanında dersler veren Erkan Saka lisans ve yüksek lisans derecelerini Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji bölümünden aldı. Doktorasını antropoloji alanında Rice University (Houston, ABD)’de tamamlayan Saka bir dönem UC Irvine Antropoloji bölümünde, bir dönem de MIT Bilim ve Teknoloji Çalışmaları bölümünde misafir araştırmacı olarak bulundu. 2004 yılından beri sürdürdüğü bir blogu (www.erkansaka.net), yeni medya kültürlerine odaklanan SosyalKafa (www.sosyalkafa.net) adlı bir projesi var. Son çalışmaları arasında Social Media and Politics in Turkey. Social Media and Politics in Turkey: A Journey through Citizen Journalism, Political Trolling, and Fake News (Lexington Books: 2019) adlı kitabı ve Big data and gender-biased algorithms” In The International Encyclopedia of Gender, Media, and Communication başlıklı yazısı sayılabilir.

Share:

administrator

Günümüzde gelişmesine tanık olduğumuz teknolojilerin gelecekteki kültürel çıktılarını araştırır; bilgi, deneyim ve ilham paylaşımı için çabalar.