12 yıl önceki kuruluşundan bu yana Roger Federer Foundation, dünya çapında birçok çocuğun hayatını değiştirdi.

Tam 40 milyon dolarlık fonun 30 milyon dolarını güney Afrika’lı çocukların eğitilmesine harcayan dünyaca ünlü tenis oyuncusu Federer, bu sefer de Bill Gates ile bir araya gelerek kampanyasına renk kattı.

“Match 4 Africa” adlı etkinlik kapsamında bir araya gelen Gates ve Federer, karşılıklı tenis müsabakasına çıktılar. Ancak bu seferki maç bir kupa için değil, çocukların hayatı için verilen bir mücadeleydi. Bill and Melinda Gates vakfıyla 30 milyar doların üzerinde bağış yapan Gates çifti, hayırseverlik denince akla ilk gelen isimlerden… Ancak bu durumun, ünvandan çok daha önemli olan insanı bir değere hizmet ettiğini belirtmekte fayda var. Zira ikili, hastalıkları yok etmekten açlığa  ve fakirliğe kadar birçok konuda modern dünyayı yeniden inşa etmeye çalışıyor.

Dünya’nın en çok kazanan tenis oyuncusu olan Federer, 68 milyon dolarlık yıllık kazancıyla hayırseverlik işlerinde de oldukça aktif bir rol oynuyor. Şu ana kadar 277,000 çocuğun hayatını değiştiren ünlü tenis oyuncusu, şu açıklamalarda bulunuyor:

“Nihai hedefimiz, 2018 yılına kadar bir milyon çocuğun programlarımızdan faydalanmasını sağlamak. Bu hedefimize emin adımlarla yaklaşıyoruz.”

Kaynak: Forbes

Share:

administrator

1997’de Nevşehir-Ortahisar’da doğdu. Marmara Üniversitesi’nde Basım Teknolojileri eğitimi görüyor. Gazeteciliğe ve doğru bilgi alma hakkına inanan Hasan, bir Onaran olarak sosyal inisiyatifin ve eğitimin gücüne inanıyor, geleceğin nerede olduğunu araştırıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir