Türkiye’nin ilk ve tek eğitim teknolojileri hackathonu olan Educathon, bu sene Mektepp ve Workinton ortaklığında çevrim içi ortamda gerçekleştiriliyor.
Zorlu Holding‘in ana sponsorluğunda Nisan ayında gerçekleşmesi planlanan etkinlik, Covid-19 sebebiyle Ağustos ayına ertelenmişti.

Mektepp’in geliştirdiği ve tescillediği bir hackathon markası olan Educathon; eğitimci, yazılımcı ve tasarımcılardan oluşan disiplinlerarası ekiplerin 48 saat boyunca eğitim teknolojileri alanında prototip geliştirdikleri bir etkinlik.

İlk defa 5-7 Nisan 2019 tarihlerinde Mektepp ve VR First BAU ortaklığı ile gerçekleşen Educathon19’a 12 takım katıldı ve her takım 48 saatlik sürecin sonunda bir eğitim teknolojileri prototipi ortaya çıkardı.

Öğretmenlerin ders içi etkinlikleri ve içerikleri birbiriyle paylaşmasını sağlayan bir platform olan Mektepp’in geçen yıl başlattığı Educathon bu yıl çevrim içi olarak gerçekleştirilecek. Ücretsiz başvurabileceğiniz eğitim hackathonu’nda 3 farklı rol üstlenebilirsiniz: Eğitimci, Tasarımcı ve Yazılımcı.

Disiplinler arası çalışma atmosferinde, alanında öne çıkan isimlerle çalışabileceğiniz 48 saatlik bir deneyim sunacak olan toplam 20.000 TL ödüllü hackathon 21-22-23 Ağustos‘ta düzenlenecek.

Başvuruların Temmuz sonunda tamamlanması bekleniyor. Ücretsiz olarak buradan başvurabilirsiniz.

Share:

administrator

1997’de Nevşehir-Ortahisar’da doğdu. Marmara Üniversitesi’nde Basım Teknolojileri eğitimi görüyor. Gazeteciliğe ve doğru bilgi alma hakkına inanan Hasan, bir Onaran olarak sosyal inisiyatifin ve eğitimin gücüne inanıyor, geleceğin nerede olduğunu araştırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.