Kumbaralarımız bize sabretmeyi, saklamayı, bugün feragat ettiğimiz her şekerlemenin gelecekte daha tatlı bir şekilde dönüş yapacağını öğretti. Ancak günümüz dünyasında kumbaraların da gelişime ayak uydurması gerekiyor.

Kickstarter’da daha 50 günlük bir zamanı olmasına rağmen şimdiden %150 fonlanmayı başarmış olan Pigzbe, çocukların kumbara kültürünü, geleceğin ekonomik sistemi kripto paralar ile birleştiriyor.

Kazanma, biriktirme, bütçe yapma ve harcama yeteneklerine hitap eden özellikler barındıran bir uygulamaya sahip olan küçük, akıllı kumbara ailenin kontrolü ile birlikte uluslararası para gönderimini de sağlıyor. Böylece çocukların akrabaları tarafından harçlık alması da bir hayli kolaylaşıyor.

 

İçerisinde hem oyunlarla hem de Wollo coinlerle gelen Pigzbe’de oyun oynayarak veya görev tamamlayarak daha fazla coin elde etmek de mümkün. Bir Visa kart aracılığıyla, anlaşmalı noktalarda bu Wollo coinler ile alışveriş yapma imkanı veren Pigzbe ebeveynler için dünyanın her yerine çok ucuza para gönderme fırsatı iken çocuklar için oldukça faydalı bir akıllı kumbara.

Pigzbe hem blockchain dünyası hem de geleneksel girişim dünyası için oldukça güzel bir örnek olarak ele alınabilir. Dijitalleşen dünyada çocuklara yönelik girişimler, blockchain’in evrensellik vaadi ve Kickstarter’ın kolektif yapısı ile birleşmiş, 3 farklı imkanı tek potada eritmiş bir #ilham olarak karşımıza çıkıyor.

Share:

administrator

1997’de Nevşehir-Ortahisar’da doğdu. Marmara Üniversitesi’nde Basım Teknolojileri eğitimi görüyor. Gazeteciliğe ve doğru bilgi alma hakkına inanan Hasan, bir Onaran olarak sosyal inisiyatifin ve eğitimin gücüne inanıyor, geleceğin nerede olduğunu araştırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.