Dünyanın birçok şehrinde düzenlenen, Maker’ların buluşma noktası Maker Faire; teknoloji meraklılarını, girişimcileri, öğrencileri, eğitimcileri, yemek sanatçılarını, hobicileri, mühendisleri, bilim meraklılarını, sanatçıları, zanaatkarları ve ticari katılımcıları son derece özgür ve enerjik bir ortamda bir araya getiriyor.

Öğrenmek, üretmek veya paylaşmak isteyenlerin ilham ile dolacağı, hiç ilgilenmeyen insanın bile eğlenerek çıkabileceği yaratıcılıklarla dolu; teknolojinin, ilkel üretimin, mizahın, ilhamın ve faydacılığın kaynaştığı; sınırların hayal gücüyle çerçevelendiği; gözümüzün önünde olan ancak unuttuğumuz imkanların hatırlatıldığı panayır, gerçek anlamda 7’den 70’e herkese hitap ediyor. Özellikle aileler için muhteşem bir hafta sonu etkinliği fırsatı sunuyor.

Atölyeler, oyunlar, ışıklı heykeller, ilginç kostümlü insanlar, konferanslar ve her adımda farklı bir eğlence yaşamak istiyorsanız; öğrenmek, öğretmek, tartışmak veya girişimde bulunmak niyetindeyseniz; en azından eğlenmek, şaşırmak, gelecek için heyecanlanmak istiyorsanız bu panayırda yer almalısınız.

Maker Faire dünyanın her yerinde düzenlenen bir festival olmasına rağmen organizasyonun asıl merkezi New York olduğu için fırsatı olanların mutlaka gitmesini öneriyoruz ancak gidemiyorsanız da üzülmeyin çünkü Ekim ayı sonunda İstanbul – Haydarpaşa garında da büyük bir Maker Faire düzenlenecek.

[add_single_eventon id=”2325″ show_exp_evc=”yes” show_excerpt=”no” ev_uxval=”3″ ext_url=”https://www.gelecekburada.net/events/istanbul-maker-faire/” ]

NYC Maker Faire biletlerine buradan ulaşabilirsiniz. Bu arada İstanbul Maker Faire’ın ücretsiz olduğunu da hatırlatalım.

Share:

administrator

1997’de Nevşehir-Ortahisar’da doğdu. Marmara Üniversitesi’nde Basım Teknolojileri eğitimi görüyor. Gazeteciliğe ve doğru bilgi alma hakkına inanan Hasan, bir Onaran olarak sosyal inisiyatifin ve eğitimin gücüne inanıyor, geleceğin nerede olduğunu araştırıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir