Elon Musk’ın keyfi şu sıralar oldukça iyi olmalı. Geçtiğimiz hafta Tesla’nın yıllık hissedarlar toplantısında yaptığı açıklamaya göre şirket, hisse senedi fiyatlarında yükselen bir ivme gösteriyor. Hatta ilk kez Fortune 500 listesinde yer alan Tesla başarı merdivenlerini üçer dörder tırmanırken Musk’ın uzay ulaşımında devrim yarattığı şirketi SpaceX de aynı merdivenlerde çılgın girişimcinin ulaşımdaki başarısına ortak oluyor.

Ay’a sivil yolcu taşıyan ilk şirket olma yarışında önemli yol kat eden SpaceX, Falcon Heavy roketi ile uzay endüstrisinde dönüm noktasına yaklaştığının sinyalini vermeye başladı. Geçtiğimiz günlerde Elon Musk’ın kendi Twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre Falcon Heavy 4 ay içerisinde ilk uçuşunu gerçekleştirecek.

 


Falcon Heavy başarılı olursa bugüne kadar geliştirilmiş en güçlü uzay aracı olacak. 54 tona kadar yük taşıyabilme kabiliyetine sahip roket, Uluslararası Uzay Üssü’ne, 2018’de Ay’a ve 2030 yılına kadar da Mars’a insan ve kargo taşımak için kullanılacak.

İnsanoğlunun Uzay keşfi çalışmalarının en dikkat çeken gelişmelerinin mimarı Elon Musk acaba bize hayal mi satıyor? Başka gezegenlerde yaşam aramak ya da yaşama uygun habitatlar yaratmak ne kadar gerçekçi sizce?

 

Share:

1989’da İstanbul’da doğdu. 2013 yılında Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Bilgi Üniversitesi Pazarlama İletişimi Yüksek Lisans eğitimiyle birlikte tasarım, iletişim, pazarlama ve teknoloji dinamiklerinin birleştiği platform ve projelerde çeşitli görevler almakta. 2015’te yaşadığı çevre ile dialog kurmak isteyenleri bir araya getiren sosyal sorumluluk topluluğu Onaranlar Kulübü’nün ve dünyanın ilk konsept 3 boyutlu yazıcı mağaza ve kafesi 3Dörtgen’in kurucu ekibinde yer aldı. Halen 3Dörtgen’de Pazarlama İletişimi Yöneticiliği görevini sürdürürken geleceğin nerede olduğunu araştırıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir