Washington, D.C.’de elektrikli araçların yakıt ikmalini karşılamak için tamamen dönüştürülmüş gazdan üretilen elektrik istasyonu kuruldu. Çevresel bilinci arttıran istasyonda, yüksek güçlü bir sisteme bağlı (200kW) dört dağıtıcı bulunuyor. Dağıtıcı, en yüksek kapasitede çalışan dört aracın akülerini yaklaşık 20 ile 30 dakikada şarj ediyor.

Hazırlanan Elektrik İstasyonu

Elektrikli Araç Enstitüsü (EVI) ve Maryland Enerji İdaresi tarafından ortaklaşa finanse edilen istasyon, optimum yakıt ihtiyacını karşılayabiliyor. Gelişmemiş altyapı, elektrikli araçlar için süregelen bir zorluk. Örneğin Tesla, bu boşluğu, müşterileri için 1.600’den fazla şarj istasyonuyla doldurmaya çalışıyor. Bu istasyon sayılarının artması yenilenebilir enerji kullanımının revaçta olduğu dönemde diğer işletmeleri ve elektrikli otomobil ticaretini canlandırabilir.

Kaynak: popularmechanics

Share:

administrator

96'da İstanbul'da doğdu, Marmara Üniversitesi Basım Teknolojileri bölümünde yüksek lisanına devam ederken İş Geliştirme alanında çalışıyor. Sonunda soru işareti olan her şeye ilgi duyarken geleceğin nerede olduğunu araştırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.