Müşteri desteğiyle övgülere mazhar olan Amerika’nın dev e-ticaret sitesi Amazon, devrim niteliğindeki atılımlarına kasiyerlerin işini elinden alacak yeni Amazon Go teknolojisi ile devam ediyor.

Amazon, yeni duyurduğu Amazon Go isimli projesi ile marketlerde kasiyerleri ve sıra bekleme çilesini ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

Pilot proje olarak Seattle’da açılacak ve Amazon çalışanlarının test edeceği teknolojide; raftan alınan ürünlerin otomatik tanınması ve/veya barkod okutulması yeterli olacak. Sonrasında müşterilerin elini kolunu sallayarak çıktığı sırada sensörler sayesinde Amazon kullanıcıya faturayı online olarak gönderiyor.

Teknik altyapısının henüz detaylandırılmamasından dolayı pek fazla bilgi bulunmuzken; hackerlara, hırsızlara, çıkabilecek sistem hatalarına ne gibi önlemler alındığına dair bir bilgi de paylaşılmadı.

Henüz sadece Amazon çalışanları için beta aşamasında olan bu marketin 2017 yılında halka açılması planlanıyor. Bakalım Seattle’daki tek bir marketten dünyaya yayılması ne kadar uzun sürecek.

Kaynak: webrazzi.com

Amazon Go 2017 Güncellemesi

Amazon, 2017 Mart ayında açmayı planladığı GO mağazasını,  kurulan altyapı 20 kişiden fazlasını kaldıramadığı için henüz hayata geçiremedi. Ayrıca, alınan bir ürünün tekrar aynı yerine koyulmamasının da ciddi bir sorun teşkil ettiği görüldü. Amazon, şimdi bu sorunlara odaklanmış durumda.

Kaynak: TheVerge

Share:

administrator

1997’de Nevşehir-Ortahisar’da doğdu. Marmara Üniversitesi’nde Basım Teknolojileri eğitimi görüyor. Gazeteciliğe ve doğru bilgi alma hakkına inanan Hasan, bir Onaran olarak sosyal inisiyatifin ve eğitimin gücüne inanıyor, geleceğin nerede olduğunu araştırıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir